Рівняни, які обпеклися борщівником, не звертаються до медиківДля ефективної боротьби з цим шкідником обласна адміністрація рекомендує розробляти і затверджувати регіональні програми боротьби з борщівником Сосновського. Об этом сообщает svidomit.in.ua со ссылкой на СМИ.


Зокрема, такі програми вже затверджені і впроваджуються на території Рівненського району (Шпанівська, Великоомелянська та Корнинська сільські ради).Основні методи боротьби з поодинокими рослинами — скошування і викопування коренів бур’янів на глибину 8-12 см. Для знищення великих масивів борщівника, на окремих ділянках дозволено застосовувати хімічні методи боротьби.


Додамо, що борщівник Сосновського — це небезпечна отруйна рослина висотою до двох метрів, яка при контакті зі шкірою викликає подразнення та опіки. Якщо ж на вражене місце потрапляє сонячне проміння – на тілі з’являються серйозні хімічні опіки та пухирі.


При опіках борщівником необхідно негайно закрити від сонця уражену ділянку шкіри (щонайменше дві доби на неї не повинно потрапляти сонячне проміння). Місце опіку промити великою кількістю води з густою мильною піною, тоді обробити його спиртом чи слабким розчином марганцівки (знежирює шкіру, чим послаблює ураження) і намастити пантенолом чи іншим засобом від опіків.


Звертатися до лікаря при опіках борщівником – обов’язково!Одяг та взуття в якому гуляли по чагарниках борщівника також потрібно випрати (це вбереже від поширювання висипу по всьому тілу).


Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4


Джерело статті: “https://radiotrek.rv.ua/news/rivnyany_yaki_obpeklysya_borshchivnykom_ne_zvertayutsya_do_medykiv_238234.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя